مرداد ۰۲، ۱۳۸۶

فرزاد حسنی قهرمان نیست

ما ملت انگار تخصص داریم در قهرمان سازی یک شبه . کسی که تا دیروز اجرای لوس و بی ادبی و پاچه خواری اش حال همه را به هم می زد ، یک شبه شده است قهرمان ملی و زبان گویای مردم . آخر مگر می شود در رسانه‌ای که تک تک کلمات همه کنترل می شود و همه چیز از قبل مشخص است چنین بی پروا و راحت به یک فرمانده ارشد انتظامی تاخت و انتظار داشت آب از آب تکان نخورد . کسانی که با مجموعه صداوسیما آشنایند این نکته را می دانند که هیچ برنامه ای در صداوسیما به صورت کاملاً زنده پخش نمی شود و تأخیری حداقل 10 ثانیه ای در پخش برنامه‌های زنده وجود دارد . اگر مسئولین صداوسیما احساس می کردند که این برنامه با مشی آنها سازگار نیست مطمئن باشید جای برنامه زنده به ناگهان کلیپ و مناظر طبیعی پخش می‌شد . عملکرد عزت الله ضرغامی و فضای نسبتاً بازی که در رسانه بعد از روی کار آمدن وی ایجاد شده است ، نشان از یک سیاست گذاری هدفمند برای تمامی برنامه های صداوسیما دارد و این برنامه هم از این قاعده مثتثنی نیست . اگر در برنامه‌ای زنده به نیروی انتظامی انتقاد می شود ، قطعاً مسئولین صداوسیما از این قضیه آگاهند.
شاید هم فرزاد حسنی خط شکنی و قانون شکنی کرده است که تذکر به وی شاید به همین علت است ولی باز هم بعید است او خودسرانه این چنین برنامه اجرا کند .
فرزاد حسنی بزرگ نیست ، بیخود از او قهرمان نسازید . تقصیر از ماست که همیشه انتظار داریم رسانه همیشه تمجیدگر و خنثی باشد .
مرتضی حیدری و محمدرضا شهیدی‌فر جزو کسانی هستند که اگر بخواهند انتقاد کنند از هیچ کس پروایی ندارند، پس چرا هیچ کس آنها را قهرمان نمی‌داند ؟ لابد چون هیچ وقت از دایره ادب خارج نمی شوند ؟ لابد امثال فرزاد حسنی به مذاق ما خوشتر می آیند ...

هیچ نظری موجود نیست: