آذر ۰۳، ۱۳۸۸

هر چه فریاد دارید بر سر زیدآبادی بکشید

یکی قدیم‌ها گفته بود "هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید" و حالا زمانه عوض شده که حضرات! هرچه عقده و کینه داشته‌اند جمع کرده‌اند و انگار که با انتخابات بهانه به دستشان افتاده باشد،‌ هرچه فریاد دارند بر سر احمد زیدآبادی می‌کشند!.
6 سال حبس، 5 سال تبعید و یک عمر محرومیت از حقوق اجتماعی یعنی چه ؟ احتمالاً زیدآبادی آنقدر برای آقایان خطرناک است که بعد از اعضای انجمن پادشاهی که به اتهام قتل و ترور به اعدام محکوم شدند سنگین‌ترین حکم را برای او صادر کرده‌اند و توی اوین هم نمی‌توانند تحملش کنند که تبعید را ضمیمه کرده‌اند به حکم زندانش.
حتما 6 سال حبس‌اش می‌کنند تا بازجوهای تازه کار را آبدیده کنند و آنها سنگین ترین و سخت ترین شیوه های بازجویی و نحوه اقدام در مقابل مقاومت زندانی را بیاموزند که توی این بگیر و ببندهای همیشه، عجیب به کار می‌آید لابد.
5 سال تبعیدش می کنند تا دیوارهای اوین بیشتر از این شرمنده قامتش نشوند که این دیوار می شکند روزی از شرم عاقبت و او نه.
از حقوق اجتماعی هم محرومش می کنند و این طنز ماجراست. می خواهند از کدام حقوق محرومش کنند ؟ مگر روزنامه نگار جماعت توی جامعه حقی هم دارد ؟
احکام این چنینی نه دردی از آقایان دوا می‌کند، نه مایه عبرت کسی می‌شود و نه زیدآبادی را از مسلک و عقیده‌اش برمی‌گرداند. ثبت تاریخ می شود فقط، توی تقویم‌هایی که از روزهای همیشه جمعه سیاهش، جای باران خون می‌چکد از آسمان.

هیچ نظری موجود نیست: