آبان ۱۳، ۱۳۸۸

ماشین حساب چینی خبرگزاری فارس !

ضرب و تقسیم را در دوران ابتدایی یادمان دادند، مثلا یادمان دادند ده برابر 10 می شود 100 ! خبر خبرگزاری فارس از راهپیمایی امروز(13آبان) نشان می‌دهد که خبرنگاران این رسانه حتی اعمال ساده ریاضی را هم بلد نیستند. درخبر فارس آمده است :‌
"‌ تعداد شركت‌كنندگان مراسم امسال دهها برابر بيش از شركت‌كنندگان سال‌هاي گذشته است كه اين جمعيت انبوه مردمي واكنشي به تكاپوي رسانه‌‌هاي بيگانه در فضاي مجازي و تبليغات رسانه‌اي آنان براي تضعيف روحيه مردم و كاهش حضور آنان بوده است."
از آنجایی که همیشه آقایان حضور مردم در راهپیمایی را "میلیونی" توصیف می کنند، این دهها برابری که فارس خبرش را داده رقم عجیب و غریبی می شود. به عنوان مثال اگر سال گذشته حداقل یک میلیون نفر در راهپیمایی شرکت کرده باشند، بنا به گفته فارس تعداد شرکت کنندگان امسال باید 10 میلیون نفر بوده باشد. البته اگر منظور فارس از دهها، 10 برابر باشد وگرنه ما در محاسبه تعداد افراد شرکت کننده در راهپیمایی به رقم حیرت آور 20 میلیون، 30 میلیون، 40 میلیون و بالاتر برمی‌خوریم !
اما تیتر خبر روایت دیگری از تعداد دارد: "راهپيمايي 13 آبان با حضور صدها هزار تهراني برگزار شد" . با حساب آماری که فارس در تیتر خبرش آورده و تقسیم آن بر 10 می‌توانیم آمار شرکت کنندگان سالهای قبل را بدست آوریم. یعنی سالهای گذشته تنها 10 تا 100 هزار نفر از مردم شهر 10 میلیونی تهران در راهپیمایی شرکت کرده اند!
احتمالا آنهایی که در فارس نشسته اند و دارند تعداد افراد شرکت کننده در راهپیمایی را محاسبه می کنند همان‌هایی هستند که شب 22 خرداد رای‌های احمدی‌نژاد را شمرده اند. ماشین حساب چینی شما خراب است آقایان، باور کنید.

---
فارس: راهپيمايي 13 آبان با حضور صدها هزار تهراني برگزار شد

هیچ نظری موجود نیست: