آذر ۲۸، ۱۳۸۸

زنجان، پایتخت مقابله با جنگ نرم ایران !

مقابله با "جنگ نرم" از زنجان شروع می‌شود!. نه تعجب نکنید. استاندار زنجان در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان، خبر از ایجاد اولین "قرارگاه جنگ نرم" در زنجان داده است. حالا آقایان از کجای زنجان بوی انقلاب مخلمی به مشامشان رسیده که می‌خواهند این استان را پایلوت مقابله با جنگ نرم کنند، خدا می‌داند. شاید البته این هم یکی از این اقدامات بلندپروازانه مدیران است که می‌خواهند زنجان را مرکز و پایتخت همه چیز کنند ولی احتمالاً نمی‌دانند "جنگ نرم" با "پایتخت شور حسینی" و مرکز نمایشگاهی ایران و مرکز دانشگاهی کشور و هزار جور مرکز و پایتخت دیگر فرق اساسی دارد.
من که هرچه فکر کردم، ندانستم آقایان می‌خواهند مقابله با جنگ نرم را از کجای استان آغاز کنند، لابد می‌خواهند برگردند به سال 86 و نگذارند تحریریه تنها روزنامه استان زنجان با نوشتن از "گاری شکسته" و "کفش پاره" انقلاب مخملی کنند !

پی‌نوشت:
پاراگراف آخر اشاره دارد به جمله: "روزنامه مردم نو، فقط از گاری شکسته و کفش پاره می‌نویسد و قصدی جز سیاه نمایی ندارد" که متعلق به یکی از مدیران آن‌زمان استان زنجان است. در آن موقع توهم بعضی از این دست آقایان، چند ماهی تحریریه روزنامه را مجبور کرد به جای نوشتن از درد مردم و بی‌عدالتی‌های موجود در جامعه‌ سرشار از عدل و برابری !، از "آغاز برداشت سیر در طارم" خبر بدهند و زمان برداشت گوجه‌فرنگی را اعلام کنند. تحریریه مردم نو در مهرماه همان سال روزنامه را به روال پیشین‌اش برگرداندند و البته پاداش نوشتن از واقعیات جامعه چیزی جز اخراج دسته جمعی خبرنگاران این روزنامه در خرداد 87 نبود. بعد از این واقعه سردبیر روزنامه هم در حمایت از خبرنگارانش استعفا داد تا خیال آقایان راحت شود که دیگر در استان نه گاری شکسته‌ای پیدا می‌شود و نه کفش پاره‌ای ...

هیچ نظری موجود نیست: