آذر ۲۹، ۱۳۸۸

واکنش رسانه‌های دولت به خبر درگذشت‌ آیت‌الله منتظری

آیت‌الله منتظری درگذشت. این مهم‌ترین خبر صبح امروز(یکشنبه) بود. کنجکاو شدم ببینم رسانه‌های حامی دولت خبر درگذشت آیت‌الله منتظری را چگونه پوشش داده‌اند. اول سراغ فارس رفتم. تیتر زده بود : "حسينعلي منتظري در سن 87 سالگي در گذشت". توی خبر هر چه گشتم نشانی از عنوان آیت‌الله نیافتم. علاوه بر اینکه در خبر همان تهمت‌های همیشگی به ایشان تکرار شده بود و در پاراگراف آخر خبر هم در ذکر سابقه آیت‌الله منتظری اینطور آمده بود : "وي اوايل انقلاب به قائم مقامي رهبري امام انتخاب شد اما به دليل اتخاذ مواضعي عليه نظام اسلامي در تاريخ 06/01/68 توسط حضرت امام خميني(ره) از قائم مقامي رهبري عزل شد. "
خبرگزاری جمهوری اسلامی،ایرنا در خبری با تیتر "منتظري درگذشت" مثل فارس عنوان آیت‌اللهی را از آیت‌الله منتظری مرحوم سلب کرده و در بخش‌هایی از خبر نیز اینطور می‌نویسد :" وي در جريان حوادث پس از انتخابات سال جاري ايران نيز به عنوان چهره مذهبي اغتشاشگران فعاليت کرد و اظهارنظرهاي بي پايه وي مورد استقبال گسترده رسانه هاي ضدانقلاب قرار گرفت."
این نحوه برخورد رسانه‌های دولتی با این خبر اصلاً دور از انتظار نبود و اگر سابقه آیت‌الله منتظری در انقلاب نبود، شاید تیتر‌هایی را انتخاب می‌کردند که بعضاً در مورد کشته‌شدن سربازان اسرائیلی در رسانه‌هایشان به‌کار می‌برند. خدا روح آیت‌الله منتظری را قرین رحمت گرداند.

در همین رابطه :
- هنگامه ترس

هیچ نظری موجود نیست: