مرداد ۱۶، ۱۳۸۹

زنجان؛ روز خبرنگار دوقطبی

مراسم روز خبرنگار در زنجان کاملاً دوقطبی شده است. ماجرا از اینجا آغاز شد که اداره‌ کل ارشاد زنجان، پیشنهاد خانه مطبوعات زنجان برای سخنرانی جمشید انصاری نماینده اصلاح طلب مردم زنجان را در مراسم نپذیرفت و خانه مطبوعات تصمیم به برگزاری مستقل مراسم روز خبرنگار گرفت، این کار البته دلیل دیگری هم داشت و آن هم تذکرهای پیاپی ارشاد به مطبوعات و محدودتر ساختن فضای رسانه‌ای مستقل استان در چندماه اخیر بود که نامه خانه مطبوعات به وزیر ارشاد را درپی داشت که در آن عزل مدیرکل استان خواسته شده بود.
پوسترهای هر دو مراسم از صبح امروز(شنبه) در شهر نصب شده است، پوستر خانه مطبوعات با شعار "دانستن حق مردم است" که جمشید انصاری به عنوان سخنرانش اعلام شده و پوستر ارشاد که سخنرانان مراسمش، رئوفی‌نژاد استاندار زنجان و شاه‌آبادی معاونت هنری وزارت ارشاد خواهند بود و این درحالی است که گفته می‌شود چاپخانه‌های استان برای چاپ پوسترهای مراسم غیردولتی تحت فشار بوده‌اند.
مراسم روز خبرنگار قرار است فردا یکشنبه 17 مردادماه،‌ ساعت 18، در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن زنجان برگزار شود و همزمان، مراسم دولتی در فرهنگسرای امام. تا فردا عصر باید منتظر ماند دید آیا مقامات استان تحمل برگزاری یک مراسم کاملاً مستقل و غیردولتی را دارند یا نه. دلم شور می‌زند.

۳ نظر:

سین دخت گفت...

همه می ترسیم
من فردا از صبح فردا در خدمت آن مترسک خواهم بود:(

ناشناس گفت...

روزی روزگاری خبرنگاران سرزمین من
عده ای می گویند باید بمانند و نروند و عده ای دیگر هم معتقدنند بیش از پیش می توانند صدای ما مردمان دردمند را به گوش جهانیان برسانند.هر چند این صدای خود را به جهانیان رساندن قصه دیگری است که مشخصا معلوم نیست سر از کجا در می آورد. نمی دانم آیا هنوز هم برای مردم غرب نه دولتمردانشان اهمیت دارد در این جا چه می گذرد و مردم در چه وضعیتی قرار دارند که بخواهند هم صدا شوند و باز رهبران کشورشان را...و از سوی دیگر سیاستهای دوگانه که مطمئنا همیشه در راستای منافع خودشان حرکت کرده اند و نشان داده اند با مردم ...
حالا باز خودم اینجا به واقع دچار تردید می شوم...و می مانم با همان غریبانگیهایم...تعارضات وجودی ام...

پیر فرزانه گفت...

چه خبر ؟
داواااا نشد؟