مرداد ۲۱، ۱۳۸۹

ترک عادت موجب مرض است


صدای دعوا از خانه اصولگرایان بلند است، گاهی شیشه‌ای می‌شکند و سری و این وسط فحش و متلک و اتهام مثل نقل و نبات نثار می‌شود. اصولگرایان که حالا رقیب دیرینه اصلاح طلبشان را بالاخره به هر طریق از میدان به در کرده‌اند، عادت دعوا از سرشان نیفتاده و در به در دنبال کسی می‌گردند تا طرف دعوایشان شود و این بی‌رقیبی جنگ داخلی خونینی را رقم زده که از قدیم گفته‌اند و شنیده‌ایم؛ ترک عادت موجب مرض است.
دامنه این دعوا دارد کم کم بالا می‌گیرد، یادداشت علی‌اکبر جوانفکر، مرد رسانه‌ای احمدی‌نژاد (+) آخرین داد این دعوای خانوادگی است که با شدت بر سر صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه کشیده‌ شده است:

"بدون تردید آقای صادق لاریجانی ، رئیس جمهور محترم را دشمن خود فرض نمی کند و این امر ایجاب می کند که ایشان تا وقتی بر مصدر قاضی القضات نشسته اند، بین هیچکس از جمله آقای احمدی نژاد و برادرشان که در راس قوه مقننه قرار دارند، هیچ فرقی قائل نشوند."

جوانفکر در این نامه از ادبیات آقای رئیس جمهور تمام قد دفاع کرده است:
"جناب آقای لاریجانی به این نکته عنایت دارند که رئیس جمهور محترم با استفاده از همین ادبیات، دولتهای زیاده خواه و قلدرماب غربی و سیاست ها و طرحهای شیطانی آنها را به تمسخر گرفته و سران آنها را در برابر افکار عمومی خود به چالش کشیده است. رئیس جمهور محترم فرموده است : قطعنامه سازمان ملل کاغذ پاره ای است که برای ما دو ریال هم ارزش ندارد. چهارتا قطعنامه صادر کرده اند ، بروند ۴ هزار قطعنامه دیگر هم صادر کنند تا خسته شوند. بله آقای احمدی نژاد با همین ادبیاتی که مورد انتقاد جناب آقای لاریجانی قرار گرفته است ، یک تنه به دفاع از ملت ایران برخاسته اند و امروز بر هیچکس پوشیده نیست که ادبیات رئیس جمهور محترم ایران ، نظام سلطه و همه متکبران ، خودخواهان و تمامیت طلبان را به شدت آزار داده است. البته جا دارد به این نکته نیز اشاره شود که مردم حق شناس ایران بارها در اجتماعات عظیم خود ، ادبیات رئیس جمهور عزیز را مورد تمجید و تحسین قرار داده اند."

دو نکته اینجا جای تأمل دارد، اول اینکه تمسخر کجای روال و قواعد دیپلماتیک است و بردن "ممه" توسط "لولو" چگونه می‌تواند سران کشورها را در برابر افکار عمومی‌شان به چالش بکشد؟ 
دوم اینکه در کدام اجتماع عظیمی، مردم از ادبیات رئیس جمهور تحسین و تمجید کرده‌اند؟ لابد فریادهای "بیکاری، بیکاری" مردم خرمشهر در سخنرانی احمدی‌نژاد، تحسین مردم از رئیس دولت بابت ادبیات ایشان تلقی شده‌ است.
گمانم در این دعوا، مشت‌ها، سر دوستان آقای رئیس جمهور را نشانه رفته‌اند.

- کارتون:  احسان گنجی

۱ نظر:

پیر فرزانه گفت...

آقای محمد نازنین
شما چون با ادبیات آقایان آشنا نیستید ملتفت موضوع نشده اید برادر من .وقتی کسی کلام روزانه اش فحش باشد و دری وری . فحشش که بدهند خیال می کند دارند ازش تعریف می کنند. و مورد تمجید و تحسین قرارش می دهند. فهمیدی عزیز جان ؟؟؟