مرداد ۳۰، ۱۳۸۹

وقت اضافه برای آقای دایی

13 خردادماه 1388، ساعت 9 شب، شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی، یکی از پربیننده ترین برنامه‌های تاریخ تلویزیون ایران را روی آنتن برد. مناظره میرحسین موسوی و احمدی نژاد. در کمتر از دو ساعت، رئیس دولت نهم کوهی از اتهامات را متوجه رقبای سیاسی‌اش کرد و هاشمی رفسنجانی و پسرانش، پسر احمد ناطق نوری و محسن صفایی فراهانی را به کسب مال نامشروع، ثروت اندوزی از راه حرام و تلویحاً دزدی از بیت‌المال متهم کرد. متهم شدگان از سوی احمدی نژاد از صدا و سیما خواستند به آنها فرصتی برای دفاع بدهد تا اعاده حیثیت کنند از خود که این فرصت هرگز به آنها داده نشد و بعد از وقایع انتخابات، همه این اتهامات بارها و توسط افراد دیگر تکرار شد.
***
29 مرداد 1389، دقایقی بعد از بامداد، شبکه سوم جمهوری اسلامی ایران، پربیننده ترین برنامه تلویزیون ایران یعنی 90 را روی آنتن برد. برنامه‌ای که در آن قرار بود علی دایی، در مورد اختلافاتش با فدراسیون در مورد مبلغ قراردادش در زمان مربیگری‌اش در تیم ملی صحبت کند. علی دایی چند روز پیش و بعد از رأی کمیته استیناف، از صدا و سیما نیم ساعت وقت خواسته بود تا مدارک خود را بیاورد و حقانیت‌اش را ثابت کند. حقانیتی که در صورت اثبات چند صد میلیون را نصیب آقای دایی می‌کند. برنامه 90 به علی دایی بیشتر از دو ساعت وقت داد و آقای مربی از حق خودش برای رسیدن به پول دفاع کرد.
***
عدالت کجای قصه ماست؟ پول آقای دایی مهم‌تر است یا سرنوشت یک ملت؟ علامت سئوال‌ها را ردیف می‌کنم ...

------
بی‌ربط:
وقتی در موتور جستجوی عکس گوگل نام "علی دایی" را جستجو می‌کنیم(+)، نتایج بدست آمده در صفحه اول برای بهترین گلزن جهان، عکس‌های خصوصی او و همسرش و عکس‌های شب عروسی‌اش است. این یعنی بعضی ایرانی جماعت نمی‌دانند حریم خصوصی یعنی چه، اخلاق یعنی چه‌ و دنیای دیجیتال و اینترنت به چه دردی می‌خورد؟

۱ نظر:

سین دخت گفت...

محمد هی درد و درد و درد ...
خسته شدیم
تا کی دنبال عکس های عروسی و بی روسری قراره بگریدیم؟
همین که هیچکس نتونست بپرسه آخر این قصه چرا همه یادمون رفت رای ما کو؟ ...