شهریور ۰۸، ۱۳۸۹

خورشید از بالای دیوار هم سر‌ می‌زند

آقای دانشجو، اگر روزی محال، مردم ایران شما را که در شب 22 خرداد 88 نتیجه اولیه انتخابات را اعلام کردید فراموش کنند، مردم زنجان هیچ‌گاه فراموشتان نمی‌کنند. اما این ماندگاری در ذهن‌ها فرق دارد، یکی می‌شود پروفسور ثبوتی که شهری به احترام نام و کردار نیکش تمام قد می‌ایستد و یکی چون شما که بی‌تدبیری‌تان در حذف فیزیکی‌ ثبوتی او را در دل‌ها محبوب‌تر می‌کند و حالا خشمگین و بی‌پروا خبر از با خاک یکسان کردن دانشگاه‌ها می‌دهید(+). توی کدام دانشگاه درس خوانده‌اید آقای دانشجو؟ پای درس که نشسته‌اید که نمی‌دانید دانشگاه را هم که ویران کنید، اندیشه ویران کردنی نیست، ثبوتی را که از اتاقش حذف کنید، هزار پنجره در دلهای مردم به رویش گشوده می‌شود، دیوار که بکشید هر چه قدر بلند، خورشید از بالای آن سر می‌زند...

----------

گزارش دیروز فارس(+) و صحبت‌های امروز وزیر علوم(+) مشابهت‌های عجیبی با هم دارند. قبلاً کیهان این وظیفه نسخه پیچی و خط‌ دهی را عهده‌دار بود و گویا امروز و در عصر دیجیتال این وظیفه به شاگردان خلف مکتب کیهان در فارس واگذار شده است. فارس از آنچه اتفاق خواهد افتاد خبر می‌دهد، درست مثل 22 خرداد 88. 

۹ نظر:

پیر فرزانه گفت...

فقط این را می توانم بگویم که وقتی متن سخنان آقای دانشجو را خواندم می خواستم از ته دل فریاد بزنم. ما را چه می شود؟ تا کی سکوت؟

leila گفت...

تو ایران اگه نخبه ها جایی ندارند چون بیشتر میفهمند بیشتر درک میکنن تو اینجا باید ندید و نشنید

پیر فرزانه گفت...

سلام
با اجازه شما ، این خانه سیاه است وراه نوشت را جزو بهترین هایم معرفی کردم .

behnam گفت...

ما تا همیشه با خشم زندگی خواهیم کرد
بهنام باقری

رضا گفت...

یه روزی تو ایران مجلس رو به توپ بستن...
شاید امروز نوبت دانشگاهها شده باشه!!

ناشناس گفت...

ما آزموده ايم در اين شهر بخت خويش

بيرون كشيد بايد از اين ورطه رخت خويش


........
واقعا تاسف آوره......

ابله خاتون گفت...

کاش یه روز دستم به کیهانی ها برسه!

ناشناس گفت...

این کارهای نابخردانه شون مثل داغی بر دل مردم زنجان و جوونهای ما میمونه و در زمانی شاید نه چندان دور فوران میکنه. خدایا شکرت که دشمنان ما را نادان آفریدی. با اینکارا دارن تیشه به ریشه خودشون و این نظام میزنن.اینهمه جوون رفت خون داد که اینا اینجوری مملکت رو موش آزمایشگاهی تصمیمات ناپخته و نسنجیده و بچه گانشون کنن!

ناشناس گفت...

نوشته پیوست توسط همکارمان در گروه ریاضی دانشگاه زنجان دکتر مسعود آرین نژاد به رشته تحریر درآمده است. ایشان از دید یک ناظر بیرون دانشگاه توانسته اند درد دل مارا درک کرده و منعکس کنند.
ایشان گقته اند که این نوشته را می توانید به هر کسی که می خواهید ارسال کنید.
http://www.4shared.com/document/1ZxWmzVn/forsobouti.html