مرداد ۳۰، ۱۳۸۹

پروفسور ثبوتی برکنار شد


کامران دانشجو وزیر علوم دولت دهم، پرفسور یوسف ثبوتی را از ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پايه زنجان برکنار کرد. ثبوتی پدر فیزیک نوین ایران ، چهره ماندگار رشته فیزیک و اخترفیزیک و بنیانگذار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان است.
رسول خدابخش، جایگزینی که دانشجو به جای پروفسور ثبوتی منصوب کرده است عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه بوده و دارای دکترای فیزیک و تکنولوژی نیروگاه هسته ای است و در حکم انتصابش بر به لزوم جلب مشارکت مسئولین استان و بهره مندی از تجارب اعضاء هیئت علمی و همکاران متعهد این دانشگاه، بر ضرورت حفظ بیت المال و اعمال سیاستهای موثر به منظور صرفه جویی در هزینه ها و رعایت دقیق مقررات و تلاش در جهت تربیت دانش آموختگانی قانون پذیر با نگرش ارزشی و معنوی تاکید شده است.
دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پايه زنجان، تنها دانشگاه بدون دیوار ایران است، در آن خبری از دفتر بسیج و نهاد نمایندگی ولی فقیه و حراست نیست.
پروفسور ثبوتی در انتخابات سال 1384 به صراحت از کاندیداتوری مصطفی معین حمایت کرد و در انتخابات گذشته نیز از حامیان مهدی کروبی به شمار رفت. پروفسور ثبوتی همواره شخصیتی مستقل داشته و در مقاطع زمانی مختلف صراحتا نقدهایی را متوجه مسئولین ساخته است.

(+) ایسنا: پرفسور ثبوتی از ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پايه زنجان برکنار شد
(+) مهر: ثبوتی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان رفت/ سرپرست معرفی شد
(+) مهر: ثبوتی بعد 20سال ریاست دانشگاه: فرقی بین استعفا و برکناری وجود ندارد/ زمان بازنشستگی را پیش بینی نمی‌کنم

۵ نظر:

ناشناس گفت...

پدر را از خانه بیرون کردند.

ناشناس گفت...

وای به حال این مملکت. خدا می دونه این دعواهای حزبی تا کجا خواهد رفت. با پروفسور مملکت اینجور رفتار می کنن بعد می گن فرار مغز ها !!

ناشناس گفت...

پدرم نبودي ببيني گلهاتو لگدمال كردن درو پنجره خونمون رو به زور شكستن و وارد خونه شدن.............. نبودي چه خوب شد كه نديدي

ناشناس گفت...

البته پروفسور خدابخش هم وفاداری خودش به حاکمیت رو ثابت کرده و به لطف رزومه ی پر حرف و حدیثش تو آمریکا، یکی از نقاط اتکای دولت احمدی نژاد محسوب میشه

ناشناس گفت...

خيلي متاسفم!آقاي دكتر (البته الان پرفسور) خدابخش حق استادي بر گردن من دارند.شرط ادب اين است كه از ايشان بد گويي نكنم.وليكن خيلي متاسفم كه ايشان كه افتخارشان در سالهاي 70 الي 74 كه من دانشجوي ايشان در دانشگاه اروميه بودم،اين بود كه درست در پشت سر آخوند ملا حسني كه در بيسوادي شهره آفاق مي باشد،نماز جمعه را به جاي مي آوردند تا جاي پاي خود را به عنوان رياست دانشگاه نوپا و تازه تاسيس آزاد اروميه سفت كنند!جانشين چنين استاد فرزانه اي شده اند.افسوس و صد افسوس