شهریور ۰۲، ۱۳۸۹

بیانیه انصاری و نصیری نمایندگان زنجان در واکنش به وقایع دیروز دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه


 - بیانیه مشترک نمایندگان زنجان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به حوادث دیروز دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

مردم فهیم و قدرشناس زنجان
با اهداء تحیت و سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در ماه مبارک رمضان:
درخصوص وقایعی که در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان اتفاق افتاد و موجبات آزردگی و نگرانی اکثریت شهروندان زنجانی را که دل در گرو توسعه و آبادانی شهر خود دارند و مفاخر علمی خود را ارج می نهند، فراهم نمود بیان موارد زیر را ضروری می دانیم:

1-    منزلت و جایگاه رفیع استاد ثبوتی در عرصه علم و دانش کشور و دنیا بر کسی پوشیده نیست و سابقه افتخارآمیز ایشان در طول چندین دهه فعالیت علمی در حوزه های آموزش، پژوهش و مدیریت اجرایی از ایشان چهره ای محبوب و دوست داشتنی برای همکاران، دانشجویان و همه مردم ساخته است که مردم این محبت و احترام خود را به ایشان بارها به انحاء مختلف ابراز کرده اند. علاقه و اعتماد مردم زنجان به این چهره علمی ماندگار کشور به گونه ای است که مشارکت در رشد، توسعه و بالندگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه در زمینه های مختلف به صورت یک اهتمام اساسی برای مردم زنجان درآمده و به روشهای گوناگون از قبیل وقف اموال، کمکهای مالی و صرف وقت و تجربه در تحقق این آرمان ملی همکاری نموده اند و اگر امروز شاهد این واقعیت هستیم که این مرکز علمی برتارک همه مراکز آموزش و پژوهشی کشور می درخشد عمده ترین دلیل آن شخص استاد ثبوتی و علاقه و احترام ویژه مردم زنجان نسبت به ایشان است. بدیهی است که این رابطه و علاقه برآمده از عناوین رسمی ومشاغل اداری نبوده و این استاد بزرگ همواره در حافظه تاریخی مردم قدرشناس زنجان جایگاهی رفیع و درخور خواهد داشت.

2-    ما به عنوان نمایندگان مردم شریف زنجان در مجلس شورای اسلامی، پس از اطلاع از تصمیم نادرست وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری درخصوص تغییر مدیریت دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه، پیگیریهای متعددی را جهت جلوگیری و تصحیح اين تصميم نادرست انجام دادیم و ضمن ملاقات با وزیر و بیان حساسیت های موضوع و عنایت خاص مردم زنجان نسبت به استاد ثبوتی و جایگاه رفیع علمی ایشان، طی نامه ای به امضاء کلیه نمایندگان استان خواستار تجدید نظر در این تصمیم شدیم. متعاقب آن پیگیریهای دیگری از طریق سایر وزیران و مسئولان ارشد دولتی و نیز هیأت رئیسیه مجلس شورای اسلامی در این رابطه صورت گرفت و حتی تعداد قابل توجهی از نمایندگان دیگر مناطق که بعضاً از شاگردان استاد ثبوتی بودند و یا افتخار همکاری با ایشان را داشته اند نیز دراین مورد اقدام نمودند ولی مجموعه پیگیری ها نشان از وجود و اعمال اراده ای فراتر از تصمیم و خواست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مورد داشت که مانع از به نتیجه رسیدن این اقدامات و پیگیری ها شد و آنچه به صلاح کشور و استان نبود اتفاق افتاد، آنهم با بدترین شکل ممکن و بدون رعایت شأن و منزلت علمی و ملّی استاد ثبوتی.
در این رابطه لازم می دانيم از همه مردم شریف زنجان به خاطر حساسیت مسئولانه ای که در این مورد نشان دادند و نیز همراهی و همدلی آنها با دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه و شخص استاد ثبوتی تشکر و قدردانی نموده و در مقابل احساس تعهد اجتماعی آنان در اعتراض به ناروایی ها سرتعظیم فرود می آوریم.

3-    آنچه اتفاق افتاد نمونه ای از بی تدبیری محض و عدم توجه به مصالح ملی و خواست عمومی مردم زنجان بود و تمام کسانی که در این تصمیم نابجا و بی تدبیری نقش داشتند به ویژه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرانی که در سطح استان برخلاف نظر و خواست مردم موضع گیری و اقدام کردند از نظر ما و افکار عمومی مردم زنجان و همه آگاهان و علاقمندان به توسعه و پیشرفت میهن اسلامی محکوم هستند.
ما ضمن تقدیر و تشکر مجدد از احساسات پاک و بی شائبه اقشار مختلف مردم زنجان اعم از دانشگاهیان، دانشجویان، فرهنگیان، معتمدین، صاحبان صنعت و همه دلسوزان به استاد ثبوتی که با تماس و پیگیریهای خود مراتب قدرشناسی خود را از این چهره ماندگار علمی و فرزند برومند زنجان نشان دادند، اعتراض به این اقدام غلط که به نادرست ترین شکل ممکن هم اتفاق افتاد را حق طبیعی مردم می دانیم و کماکان خود را متعهد به پیگیری موضوع دانسته و تلاش خواهیم کرد تا صدای اعتراض و نارضایتی شما مردم شریف را به مراجع ذیربط برسانیم باشد که در اصلاح رویه های غلط و توقف بی تدبیریها و تأکید برتوجه به نظر و رأی مردم موثر افتد و چهره نظام جمهوری اسلامی ایران با آسیب های ناشی از اینگونه تصمیمات ناپخته مخدوش نگردد.

والسلام علی عبادا... الصالحین.
جمشید انصاری - سعدالله نصیری قیداری

۷ نظر:

عموفیروز گفت...

سلام محمد عزیز.
بالاخره من هم توانستم مطلبی "نو" ازتو بخوانم.
سپاس.

ناشناس گفت...

استاد بسیار
عزیزم

لطفا
اجازه بدهید که شما را به نامی خطاب کنم که همواره در جمع دوستانم
می نامیدم. پس،" بابا ثبوتی عزیزم"

سلام

نمی
دونم چرا این بغض در گلو، با گریه هایم
نمی رود.مهر
81 بود و من در آغاز سال دوم کارشناسی ارشد، داشتم روز به روز
قدرت ماهیچه هایم را از دست می دادم.
قرار بود این روند ادامه داشته باشد و چرخهای
یک صندلی جای کفشهایم را بگیرند. گمان داشتم در آن طرف آبها پژوهشگران را بسیار
بسیار ارج می نهند و من با چرخها، زندگی
راحت تری در آن طرف خواهم داشت. پا به سوی
اتاق شما گذاشتم که همیشه به روی ما باز بود. صادقانه گفتم که برای چه می خواهم
بروم و کمک خواستم برای رفتن. شما گوش کردید و چقدر قشنگ برایم بابایی کردید.
آبان
82 رفتم.

مهر
84 بود و من دانشجوی دکتری. حالا دیگر نه تنها در آن طرف آبها ارج ندیده بودم،
روحم هم شکسته بود. می خواستم برگردم. و چقدر سخت بود برگشتن از راهی که رفته
بودم. حالا دیگر بابایم هم درگذشته بود و
چقدر نیاز داشتم به صدای گرمش که شهامتم دهد برای برگشتن به خانه.
ساعت 7 صبح به وقت آمستردام، به دفتر شما زنگ
زدم و خانم زرین با خوشرویی
پاسخ دادند و بعد از چند لحظه این صدای دکتر ثبوتی عزیزم بود که گفتند: برگرد
دخترم. من هم هر کاری بتوانم برایت انجام
می دهم. و چقدر قشنگ برایم بابایی کردید. آبان 84 برگشتم.آذر
88 بود. روز شماری زندگی مادرم را انجام
می دادم. این بار خانم زرین تماس گرفتند و
من را به اتاق شما را صدا کردند. باز هم
در این سخت ترین روزهای زندگیم برایم بابایی کردید. من این 9
ماه گذشته را با همان یک ساعت صحبت شما
گذرانده ام.و
حالا بابای عزیزم، به حرمت حق استادیتان که هر چه در رشته ی فیزیک یاد گرفته
ام از
سنگ بنایی است که شما نهاده اید، و به
حرمت حق "بابایتان" که پویایی
زندگیم از آن است، بغضم را قورت می دهم و کامپیوتر را برای ادامه دادن به کار
روشن
می کنم.

ناشناس گفت...

فرزانگان علم و اخلاق بوده اند به یاد دارد که رهبری در سفر به استان فرمودند یک تار موی دکتر ثبوتی 200 میلیارد تومان می ارزد. معظم له از منزلت اجتماعی، سابقه علمی، خدمات دلسوزانه و آثار گرانقدر استاد ثبوتی با خبر بودند که در جمع عظیم مردم چنین فرمایشی را فرمودند. اِی کاش تکیه کنندگان بر اریکه مدیریت علمی کشور و مسئولین استان زنجان و مدعیان ولایتمداری این سنت حسنه را درک کرده بودند و آنرا در تصمیمات و رفتار خود اعمال می کردند تا نیازی به هزینه کردن از آبروی نظام برای جبران خسارتهای مادی و معنوی ناشی از تصمیمات ناپخته آنان نبود. اِی کاش در تصمیم برکناری استاد ثبوتی از ریاست دانشگاه، به علاقه خیرین استان و خارج از استان که میلیاردها تومان به اعتبار استاد در این دانشگاه هزینه کرده اند توجه می شد. اِی کاش علاقه دانشجویان دانشگاه که همواره او را "پدر ثبوتی" خطاب می کنند مد نظر قرار می گرفت. اِی کاش علاقه مردم کوچه و محله که به حضور ثبوتی در راس این دانشگاه دل خوش کرده بودند اهمیت داده می شد. اِی کاش به رابطه عاطفی اساتید این دانشگاه استاد ثبوتی که تاثیر آن در آموزش و پژوهش و تربیت فرزندان این دانشگاه نقش انکار ناپذیر دارد توجه می شد. آیا در دنیا کم داریم افرادی که خود بنیان گذار دانشگاه و یا مراکز پژوهشی بودند تا پایان عمر حتی بصورت سمبلیک آنجا را اداره کرده اند بعنوان مثال مرحوم عبدالسلام پاکستانی که بنیان گذار مرکز خوش نام و موفق ICTP در شهر تریست ایتالیا بود حتی تا پایان عمر سراسر موفقیت آمیز خود که افتخار جامعه مسلمانان شیعه بود سوار بر ویلچر به دفتر خود می آمد و هر چند قائم مقام او کارهای مدیریت را رتقو فتق می کرد لکن این مرکز از اعتبار و نام او بهره مند بود.

ناشناس گفت...

چه دلیلی داشت که دانشگاهی آرام در شهری که به پایتخت شور حسینی معروف است و این مردم پاک سرشت به رئیس این دانشگاه علاقه مند بودند و بدلیل ساختار خاص این دانشگاه که حدود 500 نفر دانشجوی دکترا و ارشد دارد تصمیمی گرفته شود که چند روز وضعیت عادی شهر را مختل کنیم و مردم را اعم از بازاری، کسبه، صاحبان صنعت، اساتید، دانشجویان را آزرده خاطر کنیم و به نام تصمیم حاکمیت مردم را به نظام بدبین کنیم و با روشی توهین آمیز و با هتک حرمت حریم دانشگاه وانمود کنیم که زحمات دلسوزان این جامعه که عمری را در تربیت فرزندان این مرز و بوم در سطح عالی و بی وقفه تلاش کرده اند بی مقدار و بی ارزش است و بعد از تصمیم اشتباه خود به رفتاری که شبیه نوشداروی بعد از مرگ سهراب است متوسل شویم. آیا با این رفتارها احساسات جریحه دار شده مردم التیام می پذیرد. چه ضرری از جانب این مرد بزرگ متوجه کشور بود که مستحق اینگونه قدرنشناسی و رفتار توهین آمیز باشد. چرا باید این نظام تاوان تصمیم ناپخته ای را بدهد که تصمیم گیر آن در مقابل سوال نمایندگان مردم استان پاسخی برای آن ندارد و این تصمیم از طرف مدیران استان تصمیم حاکمیت تلقی گردد و آنرا به هر روش ممکن و با ضرب و شتم دانشجویان این دانشگاه که در سنگر علم این مملکت می کوشند لازم الاجرا بدانند و برای توجیه اعمال نادرست خود دانشجویان را متهم به بهرداری سیاسی و دانشجونما بودن بکنند. آیا این دانشجویان گناهی جز ابراز علاقه به استادشان مرتکب شده بودند که توصیه حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار است؟ چه حرفی می زدند و چه شعاری جز سکوت می دادند که این اتهامات بر آنها زده می شود؟ اصلا در 20 سال عمر این دانشگاه کوچکترین حرکت سیاسی و صنفی از طرف دانشجویان صورت گرفته است؟ این چه نوع احترام گذاشتن به مردمی است که عشق به حضرت ابا عبدالله (ع) و اهل بیت مکرم او در دلشان موج می زند. چه اشکالی داشت وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در این تصمیم با مجمع نمایندگان استان، با استاندار استان، با امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه در استان مشورتی می کردند و بر اساس این مشورتها از اختیار قانونی خود را استفاده می کردند؟ مطمئنم اگر این مشورتها می شد ایشان حتی در صورت جابجایی استاد ثبوتی این کار را به این روش وهن آمیز انجام نمی دادند. کما اینکه در ملاقاتی که پس از اتخاذ تصمیم شان با ایشان داشتم به این موضوع اذعان نمودند. این عجله و شتاب برای برکناری مردی که سابقه درخشان او بر جامعه علمی کشور شناخته شده است چه ثمری داشت؟ آیا این اعمال جز اینکه احوال مردم استان را به هم بریزد که گروه گروه با صدور اعلامیه و جمع آوری امضاء مخالفت و اعتراض خود از این تصمیم اعلام می دارند حاصلی داشت؟ اگر این تصمیم دلایلی دارد که مصالح نظام و کشور در آنست وزیر محترم آنرا در پاسخ به سوال نمایندگان مردم استان بفرمایند و مطمئن باشند که اعضای مجمع نمایندگان استان کمتر از ایشان به خیر و صلاح مملکت نمی اندیشند و اگر در این کار خیری باشد از آن استقبال خواهند کرد و دلهای آزرده مردم استان و دوستداران استاد ثبوتی را در مقابل حوادث اخیر تسلی خواهند داد و آنها را به سهم خود به صبر و تحمل دعوت خواهند نمود. والسلام و ان الله مع الصابرین.

سعداله نصیری قیداری- استاد دانشگاه زنجان و نماینده مردم شریف و فهیم زنجان در مجلس شورای اسلامی

ناشناس گفت...

چه دلیلی داشت که دانشگاهی آرام در شهری که به پایتخت شور حسینی معروف است و این مردم پاک سرشت به رئیس این دانشگاه علاقه مند بودند و بدلیل ساختار خاص این دانشگاه که حدود 500 نفر دانشجوی دکترا و ارشد دارد تصمیمی گرفته شود که چند روز وضعیت عادی شهر را مختل کنیم و مردم را اعم از بازاری، کسبه، صاحبان صنعت، اساتید، دانشجویان را آزرده خاطر کنیم و به نام تصمیم حاکمیت مردم را به نظام بدبین کنیم و با روشی توهین آمیز و با هتک حرمت حریم دانشگاه وانمود کنیم که زحمات دلسوزان این جامعه که عمری را در تربیت فرزندان این مرز و بوم در سطح عالی و بی وقفه تلاش کرده اند بی مقدار و بی ارزش است و بعد از تصمیم اشتباه خود به رفتاری که شبیه نوشداروی بعد از مرگ سهراب است متوسل شویم. آیا با این رفتارها احساسات جریحه دار شده مردم التیام می پذیرد. چه ضرری از جانب این مرد بزرگ متوجه کشور بود که مستحق اینگونه قدرنشناسی و رفتار توهین آمیز باشد. چرا باید این نظام تاوان تصمیم ناپخته ای را بدهد که تصمیم گیر آن در مقابل سوال نمایندگان مردم استان پاسخی برای آن ندارد و این تصمیم از طرف مدیران استان تصمیم حاکمیت تلقی گردد و آنرا به هر روش ممکن و با ضرب و شتم دانشجویان این دانشگاه که در سنگر علم این مملکت می کوشند لازم الاجرا بدانند و برای توجیه اعمال نادرست خود دانشجویان را متهم به بهرداری سیاسی و دانشجونما بودن بکنند. آیا این دانشجویان گناهی جز ابراز علاقه به استادشان مرتکب شده بودند که توصیه حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار است؟ چه حرفی می زدند و چه شعاری جز سکوت می دادند که این اتهامات بر آنها زده می شود؟ اصلا در 20 سال عمر این دانشگاه کوچکترین حرکت سیاسی و صنفی از طرف دانشجویان صورت گرفته است؟ این چه نوع احترام گذاشتن به مردمی است که عشق به حضرت ابا عبدالله (ع) و اهل بیت مکرم او در دلشان موج می زند. چه اشکالی داشت وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در این تصمیم با مجمع نمایندگان استان، با استاندار استان، با امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه در استان مشورتی می کردند و بر اساس این مشورتها از اختیار قانونی خود را استفاده می کردند؟ مطمئنم اگر این مشورتها می شد ایشان حتی در صورت جابجایی استاد ثبوتی این کار را به این روش وهن آمیز انجام نمی دادند. کما اینکه در ملاقاتی که پس از اتخاذ تصمیم شان با ایشان داشتم به این موضوع اذعان نمودند. این عجله و شتاب برای برکناری مردی که سابقه درخشان او بر جامعه علمی کشور شناخته شده است چه ثمری داشت؟ آیا این اعمال جز اینکه احوال مردم استان را به هم بریزد که گروه گروه با صدور اعلامیه و جمع آوری امضاء مخالفت و اعتراض خود از این تصمیم اعلام می دارند حاصلی داشت؟ اگر این تصمیم دلایلی دارد که مصالح نظام و کشور در آنست وزیر محترم آنرا در پاسخ به سوال نمایندگان مردم استان بفرمایند و مطمئن باشند که اعضای مجمع نمایندگان استان کمتر از ایشان به خیر و صلاح مملکت نمی اندیشند و اگر در این کار خیری باشد از آن استقبال خواهند کرد و دلهای آزرده مردم استان و دوستداران استاد ثبوتی را در مقابل حوادث اخیر تسلی خواهند داد و آنها را به سهم خود به صبر و تحمل دعوت خواهند نمود. والسلام و ان الله مع الصابرین.

سعداله نصیری قیداری- استاد دانشگاه زنجان و نماینده مردم شریف و فهیم زنجان در مجلس شورای اسلامی

ناشناس گفت...

چه دلیلی داشت که دانشگاهی آرام در شهری که به پایتخت شور حسینی معروف است و این مردم پاک سرشت به رئیس این دانشگاه علاقه مند بودند و بدلیل ساختار خاص این دانشگاه که حدود 500 نفر دانشجوی دکترا و ارشد دارد تصمیمی گرفته شود که چند روز وضعیت عادی شهر را مختل کنیم و مردم را اعم از بازاری، کسبه، صاحبان صنعت، اساتید، دانشجویان را آزرده خاطر کنیم و به نام تصمیم حاکمیت مردم را به نظام بدبین کنیم و با روشی توهین آمیز و با هتک حرمت حریم دانشگاه وانمود کنیم که زحمات دلسوزان این جامعه که عمری را در تربیت فرزندان این مرز و بوم در سطح عالی و بی وقفه تلاش کرده اند بی مقدار و بی ارزش است و بعد از تصمیم اشتباه خود به رفتاری که شبیه نوشداروی بعد از مرگ سهراب است متوسل شویم. آیا با این رفتارها احساسات جریحه دار شده مردم التیام می پذیرد. چه ضرری از جانب این مرد بزرگ متوجه کشور بود که مستحق اینگونه قدرنشناسی و رفتار توهین آمیز باشد. چرا باید این نظام تاوان تصمیم ناپخته ای را بدهد که تصمیم گیر آن در مقابل سوال نمایندگان مردم استان پاسخی برای آن ندارد و این تصمیم از طرف مدیران استان تصمیم حاکمیت تلقی گردد و آنرا به هر روش ممکن و با ضرب و شتم دانشجویان این دانشگاه که در سنگر علم این مملکت می کوشند لازم الاجرا بدانند و برای توجیه اعمال نادرست خود دانشجویان را متهم به بهرداری سیاسی و دانشجونما بودن بکنند. آیا این دانشجویان گناهی جز ابراز علاقه به استادشان مرتکب شده بودند که توصیه حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار است؟ چه حرفی می زدند و چه شعاری جز سکوت می دادند که این اتهامات بر آنها زده می شود؟ اصلا در 20 سال عمر این دانشگاه کوچکترین حرکت سیاسی و صنفی از طرف دانشجویان صورت گرفته است؟ این چه نوع احترام گذاشتن به مردمی است که عشق به حضرت ابا عبدالله (ع) و اهل بیت مکرم او در دلشان موج می زند. چه اشکالی داشت وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در این تصمیم با مجمع نمایندگان استان، با استاندار استان، با امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه در استان مشورتی می کردند و بر اساس این مشورتها از اختیار قانونی خود را استفاده می کردند؟ مطمئنم اگر این مشورتها می شد ایشان حتی در صورت جابجایی استاد ثبوتی این کار را به این روش وهن آمیز انجام نمی دادند. کما اینکه در ملاقاتی که پس از اتخاذ تصمیم شان با ایشان داشتم به این موضوع اذعان نمودند. این عجله و شتاب برای برکناری مردی که سابقه درخشان او بر جامعه علمی کشور شناخته شده است چه ثمری داشت؟ آیا این اعمال جز اینکه احوال مردم استان را به هم بریزد که گروه گروه با صدور اعلامیه و جمع آوری امضاء مخالفت و اعتراض خود از این تصمیم اعلام می دارند حاصلی داشت؟ اگر این تصمیم دلایلی دارد که مصالح نظام و کشور در آنست وزیر محترم آنرا در پاسخ به سوال نمایندگان مردم استان بفرمایند و مطمئن باشند که اعضای مجمع نمایندگان استان کمتر از ایشان به خیر و صلاح مملکت نمی اندیشند و اگر در این کار خیری باشد از آن استقبال خواهند کرد و دلهای آزرده مردم استان و دوستداران استاد ثبوتی را در مقابل حوادث اخیر تسلی خواهند داد و آنها را به سهم خود به صبر و تحمل دعوت خواهند نمود. والسلام و ان الله مع الصابرین.

سعداله نصیری قیداری- استاد دانشگاه زنجان و نماینده مردم شریف و فهیم زنجان در مجلس شورای اسلامیmazerat mikham majbor shodam tike tike befrestam

ناشناس گفت...

چه دلیلی داشت که دانشگاهی آرام در شهری که به پایتخت شور حسینی معروف است و این مردم پاک سرشت به رئیس این دانشگاه علاقه مند بودند و بدلیل ساختار خاص این دانشگاه که حدود 500 نفر دانشجوی دکترا و ارشد دارد تصمیمی گرفته شود که چند روز وضعیت عادی شهر را مختل کنیم و مردم را اعم از بازاری، کسبه، صاحبان صنعت، اساتید، دانشجویان را آزرده خاطر کنیم و به نام تصمیم حاکمیت مردم را به نظام بدبین کنیم و با روشی توهین آمیز و با هتک حرمت حریم دانشگاه وانمود کنیم که زحمات دلسوزان این جامعه که عمری را در تربیت فرزندان این مرز و بوم در سطح عالی و بی وقفه تلاش کرده اند بی مقدار و بی ارزش است و بعد از تصمیم اشتباه خود به رفتاری که شبیه نوشداروی بعد از مرگ سهراب است متوسل شویم. آیا با این رفتارها احساسات جریحه دار شده مردم التیام می پذیرد. چه ضرری از جانب این مرد بزرگ متوجه کشور بود که مستحق اینگونه قدرنشناسی و رفتار توهین آمیز باشد. چرا باید این نظام تاوان تصمیم ناپخته ای را بدهد که تصمیم گیر آن در مقابل سوال نمایندگان مردم استان پاسخی برای آن ندارد و این تصمیم از طرف مدیران استان تصمیم حاکمیت تلقی گردد و آنرا به هر روش ممکن و با ضرب و شتم دانشجویان این دانشگاه که در سنگر علم این مملکت می کوشند لازم الاجرا بدانند و برای توجیه اعمال نادرست خود دانشجویان را متهم به بهرداری سیاسی و دانشجونما بودن بکنند. آیا این دانشجویان گناهی جز ابراز علاقه به استادشان مرتکب شده بودند که توصیه حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار است؟ چه حرفی می زدند و چه شعاری جز سکوت می دادند که این اتهامات بر آنها زده می شود؟ اصلا در 20 سال عمر این دانشگاه کوچکترین حرکت سیاسی و صنفی از طرف دانشجویان صورت گرفته است؟ این چه نوع احترام گذاشتن به مردمی است که عشق به حضرت ابا عبدالله (ع) و اهل بیت مکرم او در دلشان موج می زند. چه اشکالی داشت وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در این تصمیم با مجمع نمایندگان استان، با استاندار استان، با امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه در استان مشورتی می کردند و بر اساس این مشورتها از اختیار قانونی خود را استفاده می کردند؟ مطمئنم اگر این مشورتها می شد ایشان حتی در صورت جابجایی استاد ثبوتی این کار را به این روش وهن آمیز انجام نمی دادند. کما اینکه در ملاقاتی که پس از اتخاذ تصمیم شان با ایشان داشتم به این موضوع اذعان نمودند. این عجله و شتاب برای برکناری مردی که سابقه درخشان او بر جامعه علمی کشور شناخته شده است چه ثمری داشت؟ آیا این اعمال جز اینکه احوال مردم استان را به هم بریزد که گروه گروه با صدور اعلامیه و جمع آوری امضاء مخالفت و اعتراض خود از این تصمیم اعلام می دارند حاصلی داشت؟ اگر این تصمیم دلایلی دارد که مصالح نظام و کشور در آنست وزیر محترم آنرا در پاسخ به سوال نمایندگان مردم استان بفرمایند و مطمئن باشند که اعضای مجمع نمایندگان استان کمتر از ایشان به خیر و صلاح مملکت نمی اندیشند و اگر در این کار خیری باشد از آن استقبال خواهند کرد و دلهای آزرده مردم استان و دوستداران استاد ثبوتی را در مقابل حوادث اخیر تسلی خواهند داد و آنها را به سهم خود به صبر و تحمل دعوت خواهند نمود. والسلام و ان الله مع الصابرین.

سعداله نصیری قیداری- استاد دانشگاه زنجان و نماینده مردم شریف و فهیم زنجان در مجلس شورای اسلامیmazerat mikham majbor shodam tike tike befrestam