مهر ۰۶، ۱۳۸۹

هفته‌نامه بهار زنجان توقیف شد


هفته‌نامه "بهار زنجان" در نهمین سال انتشار خود از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد لغو مجوز شد(+).این هفته‌نامه که به مدیرمسئولی رحمت‌الله بیگدلی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و از حامیان اصلی مهدی کروبی در زنجان منتشر می‌شد، توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و به دلیل «انتشار مطالب خلاف عفت عمومي و توهين به مقامات كشور» مشمول بندهاي 2 و 8 ماده 6 قانون مطبوعات تشخيص داده شده و به دليل اصرار بر تخلفات به استناد تبصره 2 ماده 6 و تبصره ماده 11 قانون مطبوعات، لغو مجوز گردید.
بهار زنجان در طول حیات خود، همواره با نگاهی تیزبین و زبانی صریح کاستی‌ها را مورد انتقاد قرارداده و پس از انتخابات سال گذشته نیز به عنوان یک رسانه سبز، بی‌پروا و آشکارا اخبار مربوط به جنبش سبز و رهبران مخالف دولت را پوشش داده است.
 آخرین شماره این هفته‌نامه به پرونده‌ای درباره جنگ هشت‌ساله ایران و عراق اختصاص داشت. 
این پست تکمیل می‌شود(+).

--------------------------

نقش اساسی مدیرمسئول یکی از نشریات استان در توقیف بهار

شنیده می‌شود مدیرمسئول یکی از روزنامه‌های استان در لغو مجوز هفته‌نامه بهار زنجان نقش اساسی داشته است. گفته می‌شود این فرد در سفر مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد به زنجان و در دیدار با خبرنگاران و مدیران مسئول نشریات استان، نسخه‌ای از هفته نامه‌ بهار زنجان را به احسان قاضی‌زاده می‌دهد و می‌گوید: " ببینید چه‌ها می‌نویسند؟ مردم هر روز به روزنامه ما تلفن می‌زنند و از عملکرد این هفته‌نامه گلایه می‌کنند. چرا شما کاری نمی‌کنید؟". هنوز یک هفته از سفر احسان قاضی‌زاده نگذشته است که خبر لغو مجوز هفته‌نامه بهار منتشر می‌شود.  

--------------------------

بازتاب‌ها: 

۴ نظر:

رحمان... گفت...

به هر حال در اندیشه طبقات و ساختار حاکم فصل پاییز شرع شده و دیگر نیازی به بهار نیست.

چرا اینا گذر فصل ها رو اینطوری نگاه می کنن رفیق؟

مهدی گفت...

بابا سواری که خودش توی موضوع دانشگاه علوم پایه سوتی های ناجور داد. مخصوصاً با اون تیتر روز اول (یکشنبه)، تقریباً میشد شرط بست به عنوان "تشویش اذهان عمومی و تحریک و ..." روزنامه شون بسته بشه...که نشد!
مرض که نداره چغلی یه هفته نامه بدبخت تر از روزنامه خودش رو بکنه.

عموفیروز گفت...

کاش امروز تو قیدار بودی و حرفای مدیر کل رو درباره خدماتش به مطبوعات میشنیدی!
خودشم بوی حرفاش رو میشنید.

نا شناس گفت...

عجيبه واقعا!!!
تو مملكتي كه به قول رئيس جمهورش مخالفان
ازاون آزادترند يك نشريه توقيف بشه!!
فكر نميكني خبر رو اشتباه زدي!!!؟
از اون آزادترند يك نشريه توقيف