مهر ۱۰، ۱۳۸۹

جرمشان مسلمانی است

صدای ما را از جمهوری اسلامی ایران می‌شنوید، کشوری که در آن اقامه نماز جمعه، خواندن دعای کمیل، شرکت در مراسم شب‌های قدر و ... جرم است. کشوری که رئیس جمهورش ادعا می‌کند کسی را به خاطر اظهار نظر بازداشت نکرده و نمی‌کنند و لابد راست هم می‌گوید چون دیروز، جمعه، احد رضایی مسئول شاخه زنجان نهضت آزادی ایران به همراه دبیرکل و جمعی از اعضای شورای مرکزی این تشکیلات در اصفهان و در هنگام اقامه نماز جمعه بازداشت شده‌اند. رئیس دولت نگفته بود در ایران اسلامی کسی را به خاطر عقیده و انجام فرایض دینی بازداشت می‌کنیم، نگفته بود اینجا دین و مذهب چیزی است که ما تعریف می‌کنیم و اگر غیر آن باشد، می‌توان با لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی به هر جایی و جمعیتی حمله برد و با غیرقانونی خواندن انجام فریضه دینی،‌ جمعی را روانه بازداشتگاه کرد. صدای ما را از جمهوری اسلامی ایران می‌شنوید.

------------------

این دومین بار پس از انتخابات سال 88 است که احد رضایی توسط نیروهای امنیتی و هر بار به بهانه‌های واهی بازداشت می‌شود. کسانی که می‌شناسندش بی‌شک گواهی می‌دهند که او یکی از صادق‌ترین و پاک‌ترین فعالان سیاسی زنجان است و همین شاید باعث شده او بارها و بارها پس از انقلاب بازداشت شود. وقتی آزاد شده بود پس از آخرین بازداشت، به منزلش رفتیم، یکی از حاضرین گفت:‌ "احد آقا، نمی‌دانم این چندمین بار است که پس از آزادی از زندان به خانه‌ شما می‌آییم، حسابش از دست من یکی که در رفته."

۲ نظر:

هم‏زیستی گفت...

اما تناسب میان «اسم و رسم»حکومت‏داری و «جرم»خوانی مسلمانی در حدود یک جمهوری ایمانی، هر کم و کیفی هم داشته و نداشته باشد در حال و روز برآمده از تعصبات ایمانی امثال من، توفیر چندانی ندارد: حال چه بر منفعت قنوتی رسمی رکوع کرده باشم یا از سجودش بیزاری! زیرا این نماز اعتراض که من می‏خوانم، آن نیاز و رمز و راز که ره‏پیمایم، گاه فقط مرثیه‏ای کش‏دار است بر شکست دیروز و کتمان کم‏کاری و جهالت هر روز

ناشناس گفت...

دوست عزیز سلام آیا فکر نمی کنید که با بیان چنین مطالبی به دنبال مشروعیت بخشیدن به نهضت آزادی هستید.من این سوال را از شما دارم چرا چند سال ÷یش و هنگام دستگیری اعضا , احد رضایی ÷س از چند روز آزاد شد ولی آقای فتحعلی بیگو آزاد نشد؟ چرا احد رضایی دستگیر و ÷س از چند روز آزاد می شود ؟ آیا این جای سوال ندارد؟