آبان ۲۰، ۱۳۸۹

برگزیده شدن نویسنده بلغار در جشنواره تئاتر زنجان

مقام سوم نویسندگی بیست و دومین جشنواره تئاتر استان زنجان، به یک نمایشنامه نویس اهل کشور بلغارستان رسید.
 مراسم بیست و دومین جشنواره تئاتر استان زنجان صبح پنجشنبه در سالن فرهنگسرای امام این شهر برگزار و مقام سوم نویسندگی این جشنواره به نمایش "پرنده سرهنگ" نوشته "هریستو بویتچف" نمایشنامه نویس اهل کشور بلغارستان رسید و این در حالی بود که نویسنده بلغاری در جشنواره تئاتر استان حضور نداشت.
"رویای پرندگان"  که متن ترجمه شده "پرنده سرهنگ" بویتچف بود به کارگردانی پیمان کریمی در جشنواره استانی زنجان اجرا و محمد جواد استادی و سولماز ابیلی نیز به عنوان نویسندگان این کار معرفی شدند.
این کار اعتراض برخی گروه‌های نمایشی حاضر در جشنواره را در پی داشت زیرا بر اساس قوانین جشنواره، استفاده از متن ترجمه در جشنواره استانی ممنوع است و گفته می‌شود پیش از اجرای این نمایش در جشنواره، داوران از این اقدام غیرقانونی مطلع شده بودند.
بیست و دومین جشنواره تئاتر استان از 17 تا 20 آبان ماه با حضور 11 گروه نمایشی برگزار شد و دکتر مسعود دلخواه، ایرج محرمی و محسن ابراهیمی داوری آن را بر عهده داشتند.

در همین رابطه:
- «شبنامه» و «رویای پرندگان» به جشنواره منطقه ای تئاتر راه یافتند
- سایت اختصاصی HRISTO BOYTCHEV
-  متن کامل نمایش به زبان انگلیسی: (+)
- تصاویری از اجراهای خارجی پرنده سرهنگ: (+) - (+) - (+) - (+) - (+)

بازتاب:
ایستگاه آخر -  اورلوفسکی بیچاره

۲ نظر:

ناشناس گفت...

توصيه مي كنم به جاي هوچيگري دانش خود را ارتقا دهيد.

ناشناس گفت...

دوست عزیز این خبر رو مکتوب برای مرکز هنرهای نمایشی بفرستید.خیلی مهمه.خیلی.به نوشته مکتوب نمی تونن رسیدگی نکنن.من تجربه اینجور اعتراضارو دارم.لطفا کوتاهی نکنید.